Püsimeigi ja tatoveeringute lasereemaldus

Tänapäeval soovivad paljud inimesed eemaldada tätoveeringut. Põhjused võivad olla väga erinevad: on ära tüüdanud, ei ole hästi tehtud jne. Tätoveeringu eemaldamine toimub erinevate meetoditega. Paljud neist meetoditest jätavad joonistuse kohale armi või värvivad selle teist värvi.

Tatoveeringute lasereemaldus

Protseduur põhineb laserkiirguse toimel. Laseri kiir tungib naha alla ja lõhustab järk-järgult värvipigmendid. Lõhustamine toimub pigmendi kuumutamisega. Värv hakkab lagunema ja muutub heledamaks. Mõne aja pärast eemaldab lümfisüsteem kõik jäägid. Professionaalne tätoveeringu lasereemaldus ei jäta nahale arme ega kõrgemaid kohti. Tulemuseks on ideaalne ja terve nahk.

Enam ei ole vaja eemaldada tätoveeringuid kahtlaste meetoditega, mis võivad esile kutsuda veremürgitust või töödeldava koha mädapõletikku.

Miks ei kao pigment nahast ise?

Tätoveerimisel viiakse värv naha sisse, tekitades nahale mikrovigastuse. Värvigraanulid (pigmendiosakesed) on liiga suured ja seepärast ei mahu vere- ja lümfisoonte valendikku, mille kaudu neid oleks võimalik eemaldada.

Kuidas toimub tatoveeringut eemaldamine?

Tätoveeringu eemaldamiseks vajalike seansside arv sõltub tätoveeringu suurusest ja värvist: 2–4 seanssi kuni 10 ja rohkem. Vajalike seansside täpse arvu määrab kindlaks spetsialist eelneva konsultatsiooni ajal, võttes arvesse ka selliseid asjaolusid nagu patsiendi naha värv, tätoveeringu suurus ja tüüp, selle värv, tindi sissetungimise sügavus ja tätoveeringu kehal olemise aeg. Kuur võib koosneda 4–8 protseduurist, mis toimuvad 3–4-nädalaste ajavahemike järel.

Decus Clinic´us kasutatakse maksimaalselt selektiivset meetodit. Lasereemaldusel ei allu lõhustamisele mitte tätoveeritud nahk, vaid tätoveeringu värvipigment. Täielikult on välistatud kahjulik mõju patsiendi naha pigmentatsioonile ja ümbritsevat (mitteümbritsevat) nahka vigastatakse minimaalselt. Decus Clinic´u arstid kasutavad tatoveeringut lasereemalduse protseduuri jaoks seadet Harmony XL. Ettevõtte Alma Lasers (Iisrael) süsteem Harmony®XL hõlmab endas impulss- ja laserkiirguse tehnoloogiat, mis võimaldab teostada ravi palju suurema energiaga ja patsiendi jaoks maksimaalse mugavusega.

Seade Harmony XL kujutab endast mitmefunktsioonilist moodulitest koosnevat tehnoloogilist platvormi. Tänu spetsiaalsete otsakute süsteemile on võimalik teostada peaaegu kõiki kosmeetilisi protseduure.

Tätoveeringu lasereemalduse protsess:

 • patsiendile pannakse ette kaitseprillid;
 • kontrollitakse patsiendi naha reageerimist laserile, et valida töö jaoks kõige sobivam võimsus (seejuures mõjutatakse laseriga väikest nahapiirkonda);
 • pärast naha töötlemist laseriga pannakse töödeldud piirkonna rahustamiseks sellele jääd ja patsiendile määratakse edaspidiseks kasutamiseks paikset kreemi või salvi;
 • töödeldud nahapiirkonna kaitseks pannakse sellele side või plaaster.

Enamasti ei ole selle protseduuri läbiviimiseks vaja kasutada anesteesiat. Sõltuvalt tätoveeringu asukohast ja patsiendi valulävest on võimalik kohaliku anesteetikumi või valuvaigistava süsti kasutamine.

Tatoveeringute lasereemalduse eelised

Tatoveeringut lasereemaldus on ohutum kui muud tätoveeringu eemaldamise meetodid (kirurgiline eemaldamine, dermabrasioon, salabrasioon, elektrokoagulatsioon) tänu ainulaadsele võimalusele töödelda erinevaid värvitud nahapiirkondi erineva pikkusega valguskiirtega, mis lõhustavad tõhusalt teatud värvid.

Tätoveeringu eemaldamine on järk-järguline protsess ja seepärast ei tasu oodata kohe ilmnevaid muudatusi. Musta värvi tatoveeringut eemaldamiseks tuleb läbida 2–8 seanssi, värviliste tatoveeringut eemaldamine võib vajada kuni 15 seanssi. Mida sügavamale naha alla on pigment viidud, seda keerulisem on eemaldada tätoveeringut. 

Equipment

Harmony XL

Kasutame Alma Lasersi multifunktsionaalset süsteemi Harmony XL, mille abil on võimalik korda saata tõelisi kosmetoloogilisi imesid. Harmony XL ei ole mitte samm, vaid hüpe ideaalse naha suunas.

Terve ja ilus nahk on paljude unistuseks. Kahjuks kipuvad teel soovitud välimuse suunas tekkima nii väiksemad probleemid kui ka suuremad häired: vistrikud, kortsud, aknejärgsed armid, pigmentatsioonilaigud, veresoontehaigused, psoriaas, venitusarmid ja palju muud. Seadmes Harmony XL kasutatav unikaalne tehnoloogiate kombinatsioon võimaldab lahendada kompleksselt terve spektri ülesandeid ja tuua nahale tagasi kõik nooruse tunnused — sileduse, elastsuse, ühtlase tooni ja seestpoolt kiirguva tervisliku sära. See süsteem koondab endasse kõik viimase aja saavutused laser-, valgus- ja fotokosmetoloogia alal.

Selleks, et näha taas välja 10 aastat noorem, ei ole vaja minna kirurgi juurde, taluda valu ja ebameeldivatest protseduuridest taastumise ajaks peitu pugeda. Arstide-kosmetoloogide kogemus üle maailma tõestab, et süsteem Harmony XL annab märgatava tulemuse minimaalse ebamugavuse juures patsiendile, garanteerides seejuures ohutuse kõige kõrgemal tasemel. Nüüd saavad ka Decus ilukliiniku patsiendid tunnetada enda nahal Harmony uskumatut toimet!

Ettevõte Alma Lasers

Alma Lasers on maailma üks juhtivamaid ettevõtteid meditsiiniliste ja kosmetoloogiliste seadmete väljatöötamise ja tootmise alal. Ettevõte on tuntud nii oma laser-, impulssvalgus-, raadiolaine- kui ka ultraheliseadmete poolest. Alma Lasers süsteemid töötatakse välja vastavuses kõige rangemate standarditega (ISO 9001:2000, ISO13485:2003, MDD 93/42 EEC, GMP, FDA) ja need paistavad silma oma innovaatilisuse, tõhususe ja ohutusega. Ettevõte eksisteerib juba 14 aastat ja sellel on esindused rohkem kui 45 riigis üle maailma.

Harmony XL

Harmony XL on multifunktsionaalne tehnoloogiline platvorm, milles on ühendatud üle 20 laser-, valgus- ja ultrahelitehnoloogia. Spetsiaalsete otsakute süsteem aitab kompleksselt ja tõhusalt ravida mitmesuguseid erinevaid nahaprobleeme, alustades kortsudest ja vanusest tulenevatest muutustest, lõpetades armide ja värviliste tätoveeringutega.

Millal tulla meie juurde süsteemi Harmony XL platvormil baseeruvate protseduuride tegemiseks:

 • Kui on kortsud
 • Naha vanusest tulenevad muutused
 • Hüperpigmentatsioon
 • Akne
 • Laienenud poorid
 • Kuperoosa ja muud veresoontehäired
 • Armid ja haavajäljed
 • Aknejärgsed armid
 • Venitusarmid
 • Juuste väljalangemine
 • Suurenenud higieritus
 • Tätoveeringud
 • Psoriaas
 • Vitiliigo
 • Onühhomükoos (seenhaigus)

 

 

High Power Q-Switched 1064/532nm Module

 

Broneerige aeg

Broneeri esimene konsultatsioon!

Broneeri esimene konsultatsioon!

BRONEERI AEG

Üles